Vaše tipy na výlety


ČR, Znojmo

Zajímavá místa ve městě, vyhlídkový vláček, vycházky do přírody, archeologické vykopávky s programy pro školy.
www.znojemskabeseda.cz,  www.velka-morava.eu

ČR, Krkonoše
Vzhůru na střechu Čech: výšlap na Sněžku.
www.krkonose.euwww.horasnezka.cz

ČR, ZOO + zámek Lešná
http://www.zoozlin.eu
Přírodně pojaté expozice se společným chovem savců a ptáků, přitažlivé průchozí voliéry a výběhy, který umožní bezprostřední kontakt se zvířaty. Za jeden den můžete podniknout cestu kolem světa a seznámit se s 213 druhy zvířat z Afriky, Asie, Austrálie a Ameriky. 

ČR, Vysočina, cyklostezka kolem přehrady Vír, kostelík nad Vítochovem
http://cestovani.idnes.cz, http://www.kudyznudy.cz

ČR, zábavní vědecký park VIDA u brněnského výstaviště
https://vida.cz/
Přes 170 interaktivních exponátů. Stálá expozice je rozdělena do čtyř tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. 

ČR, Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov
https://www.zamek-hluboka.eu/cshttp://www.ceskykrumlov.com
Zámek a zámecké zahrady Hluboká a Česky Krumlov, památka UNESCO. zahrady, přírodní divadlo s otáčivým hledištěm, výhledy,  Muzeum voskových figurín nebo Muzeum tortury.

Polsko, Wroclaw
Historické město Slezska na řece Odře. Zoo, Afrykarium: mořské akvárium s 15.000.000 litry vody. 
www.zoo.wroclaw.pl

Německo, Drážďany
Zwinger:  proslulá galerie Staří mistři, Sbírka porcelánu, Matematicko-fyzikální salón. Děti do 16 let včetně vstup zdarma.
www.drazdany.infowww.skd.museum

Rakousko, Vídeň
Staré město,  zámek Schönbrunn a ZOO, adventní trhy, muzea a galerie.

Německo, Aquapark Tropical Islands
http://www.aquapark-tropical-islands.cz/
Na své si zde přijdou všichni milovníci teplého počasí a vodních radovánek. Teplota vzduchu se v aquaparku pohybuje okolo 30°C a voda v laguně má ještě o dva stupně víc.  3,5 hodiny cesty autem z Prahy.

 

Podrobněji k některým tipům:

Vřele doporučuji město ZNOJMO, kde si každý přijde na své. Navštívili jsme znojemské podzemí (s velmi poutavým a vtipným výkladem), radniční věž s vyhlídkou do krajiny vinohradů, projeli se turistickým vyhlídkovým vláčkem přes centrum města a okolí (taktéž se zajímavým výkladem během jízdy), navštívili znojemský hrad a starobylou rotundu a vydali se na procházku do přírody - na protilehlý kopec v části města Znojmo-Hradiště, kde se nachází  archeologické vykopávky a pořádají se tam také programy pro školy s komentovanými prohlídkami z dějin Velké Moravy (viz www.velka-morava.eu). Velmi romanticky a tajuplně působí noční procházka městem s návštěvou chrámu sv. Mikuláše, který je hlavní dominantou Znojma nad řekou Dyjí. Chrám má vyhlídkový ochoz, ze kterého je ve dne krásný výhled znojemský hrad s rotundou, na přehradu, vinice, premonstrátský klášter (Louka), koupaliště, velký železniční most do Rakouska, aj.
Znojmo má ještě mnoho co nabídnout pro všechny věková kategorie. O tom se můžete sami přesvědčit a vybrat si z široké nabídky např. na www.znojemskabeseda.cz.

Vzhůru na střechu Čech: výšlap na Sněžku.