Kvítka z čertovy zahrádky

14.11.2017

Mikulášská tradice není českou specialitou, vousatý pán s plnovousem, čepicí a berlou každý rok obdarovává řadu dětí v Evropě sladkostmi či ovocem. Na zlobivé děti však čeká uhlí nebo dokonce čertovský pytel… S řadou „čertovských“ rčení a ustálených obratů se můžeme běžně setkat v ústním i písemném projevu, občas je najdeme i v různých typech školních testů. Vyzkoušejte si svoje znalosti...

Svatomartinská husa

11.11.2017

Už se zase blíží zima. Někde už nasněžilo, jinde na příchod sněhové nadílky teprve čekáme. Možná se dočkáme právě na svatého Martina, podle pranostiky přijíždí na bílém koni. A pokud ne, můžeme se těšit alespoň na svatomartinskou husu a další pochoutky, které svatomartinské hody nabízejí. 
Na zmíněnou husu lze s dětmi pohlédnout i jazykovým kukátkem. Které husí idiomy a rčení znáte?

Englishbooks Day with Cambridge P.A.R.K. and HelpforEnglish

10.11.2017

Zveme učitele angličtiny na další ročník Englishbooks Day, který se koná 25.11.2017 v Berouně (detailní info zde). I letos pro Vás připravili organizátoři řadu seminářů vedených zkušenými lektory, bohatý doprovodný program a tombolu. Těšíme se na vás na našem stánku!

Soutěž v angličtině SEND A POSTCARD

08.11.2017

Učíte angličtinu? Pak tu pro Vás máme pozvánku na letošní ročník soutěže  SEND A POSTCARD, kterou pořádá ZŠ, Praha 13, Mládí 135 za podpory MŠMT a dalších . Natočte krátké video o místě, kde žijete, a zúčastněte se  klání o zajímavé ceny.  Informace najdete na webové stránce soutěže www.dis.cz/videopohlednice/. Natočit můžete i anglickou písničku a zúčastnit se partnerské soutěže SING A SONG , která je určena pro mladší děti.

On-line slovníky pro celou školu

02.11.2017

online slovníky LIngeaObjednejte si pro školu zdarma rozšířenou on-line verzi STUDY. Obsahuje kromě praktického slovníku navíc další užitečné doplňky do hodin jazyků. Například pro angličtinu se jedná o tyto části: slovník, mluvník, gramatika, konverzace a slovník slangu. Podmínkou je vystavení našeho plakátu v prostorách školy. Akce platí pro jeden vybraný jazyk.

Jak vytvořit pěkný dokument?

01.11.2017

Formální úprava dokumentů s otázkou jazyka souvisí jen volně, ale je stejně důležitá jako pravopis. Určitou oporu má ve státní normě. Je důležité, aby text byl přehledný, dobře čitelný, aby se v něm čtenář snadno orientoval, aby vypadal z typografického hlediska dobře, a navíc se při dalším zpracovávání choval dostatečně stabilně. Toho lze poměrně snadno dosáhnout, budete-li ve svých textech dodržovat několik jednoduchých pravidel...

Novinky ve slovníku češtiny

23.10.2017

rozšířené hledání fulltextBěhem posledních měsíců nezaháleli a opět jsme zapracovali na mnoha změnách, které vám rádi představíme. Vyzkoušejte si vylepšené stránky. Nabízejí nejpohodlnější možné hledání, doplněné o nové funkce. Snadno si zde najdete všechna hesla např. z ekonomiky, slangu nebo vyjmenovaná a odvozená slova spojená s konkrétní obojetnou souhláskou. A to není vše.

Jak se dělají slovníky, které jsou stále aktuální?

23.10.2017

slovník slanguVšichni víme, že jazyky se vyvíjí velmi rychle. Podobu jazyků dnes ovlivňuje hlavně internet, sociální sítě, nové technologie a angličtina.  Díky rozvoji techniky vznikají úplně nová slova. Změny v angličtině se díky současné globalizaci velmi rychle promítají i do dalších jazyků.  Slovníky proto potřebují pravidelné aktualizace. Jak ale zařídit, aby ve slovníku bylo vždy to, co potřebujete najít?

 

Není angličtina jako angličtina

23.10.2017

porovnání americké a anglické angličtinyVýuka britské angličtiny má u nás tradici. Používáme britské učebnice, budoucí učitelé angličtiny si na vysokých školách osvojují především britskou podobu jazyka. Na druhou stranu žijeme v době globalizace, internetu, sociálních médií a americká angličtina na nás útočí ze všech stran. Měli bychom se tedy ve výuce věnovat i dalším variantám angličtiny?

Co všechno dnes umí moderní slovníky? Budete překvapeni!

04.10.2017

slovníky LingeaO tom, že překladače výuce jazyků příliš nepomohou, už bylo napsáno mnoho. Ale co elektronické slovníky? Mají kromě překladu hledaného slova co nabídnout? Ty kvalitní rozhodně ano. Připravili jsme pro Vás několik tipů! Ať už pracujete s on-line, či off-line slovníkem, zásadním kritériem efektivního učení jsou kvalitně zpracovaná hesla. Zcela jistě nestačí jen materiály, v nichž najdete jen seznam dvojic typu slovíčko – překlad. Zde sice správný překlad občas trefíte, ale rozhodně se dál nic nedozvíte. Pro výuku jazyka je zásadní pochopení významu slova a jeho správné kontextové užití...

Jak se zdokonalit v orientaci aneb magnetické krávy a internet

07.09.2017

pasoucí se krávy u katedrályVšichni občas v cizím městě bloudíme. Někdy je k nezaplacení informace o tom, jak jsou orientovány světové strany v místě, kde stojíte. Zvlášť když víte, že váš cíl je pár minut chůze třeba na západ. Pokud svítí slunce, není to tak obtížné, ale co když třeba prší? Připravili jsme pro vás pár rad a triků, jak se v přírodě i ve městě zorientovat. Nechybí nejnovější metoda založená na magnetické orientaci savců. Můžete ji vyzkoušet třeba na škole v přírodě... 

Jak si usnadnit psaní českých textů?

01.09.2017

Moderní textové editory disponují řadou funkcí, které nám zpříjemňují psaní, včetně podpory konkrétního jazyka. Cílem tohoto článku je představení nástrojů, které Word nabízí pro češtinu. Dozvíte se mimo jiné, jak se vyhnout pravopisným chybám, kde čerpat inspiraci pro tvorbu košatějších textů nebo jak se vypořádat s dělením slov. To vše díky konkrétním funkcím programu MS Word.

Hudební tečka

20.06.2017

midomiTaky se vám už stalo, že jste uslyšeli pěknou melodii, kterou už jste nedostali z hlavy? Ale netušili jste, kdo ji zpíval a ani slova v angličtině jste moc nepochytili. Jak zjistit víc? Na internetu jsme objevili šikovného pomocníka na stránkách www.midomi.com. Stačí kliknout, zazpívat nebo zabroukat ukázku a při troše štěstí svou tajemnou melodii objevíte. Nebo se alespoň pobavíte…

Které jméno je nejoblíbenější?

14.06.2017

graf MichaelaJako rodiče svým dětem vybíráme samozřejmě ta nejkrásnější jména. I tato oblast ale podléhá vývoji a módním trendům. Zajímá vás, jak je na tom vaše jméno v průběhu století? Vyzkoušejte náš interaktivní formulář v Excelu. Stačí napsat jméno a graf je hotový. Stačí jen vytisknout.

Pozvánka do Českého Krumlova na letní akademii pro učitele němčiny

10.06.2017

Srdečně zveme na letošní ročník Letní metodicko-jazykové akademie pro učitele němčiny, která se bude konat od 21. do 25. srpna 2017 v Českém Krumlově. Akci pořádá Spolek germanistů a učitelů němčiny ČR (SGUN) ve spolupráci s Gymnáziem Český Krumlov. Mottem celé akce bude „Krumauer Allerlei“ – tedy od všeho něco. Vzdělávací program byl akreditován MŠMT.

Vyhodnocení soutěže WAZZUP

06.06.2017

wazzup3. ročník soutěže anglických prezentací už má své vítěze. Děkujeme všem zúčastněným žákům i učitelům za zajímavé příspěvky a vítězům gratulujeme! Těšíme se na další zajímavé prezentace v příštím ročníku soutěže a přejeme všem krásné, barevné a pohodové prázdniny.

Pojedete v létě k moři?

05.06.2017

průvodce ChorvatskoSlunná pobřeží Chorvatska a Itálie patří dlouhodobě k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím. Chystáte se i vy letos zamířit na nejbližší pláže? Chcete co nejvíc prozkoumat okolí své cílové destinace nebo zažít něco nového? A neztratit se v překladu? Pak si nezapomeňte přibalit pomocníky, kteří inspirují a poradí. Třeba to, kde se zastavit cestou, co si vybrat k obědu nebo jak chutná zmrzlina kikiriki…
Náš tip: stáhněte si zdarma přehled kulinářských specialit Itálie, Chorvatska, Slovinska, Rakouska a Německa.

Motivační odměny pro žáky

01.06.2017

poukaz na mluvník Lingea - ebookPřemýšlíte, jakým dárkem odměníte svoje nejlepší žáky? Kniha určitě potěší, nemusí být jen papírová. A co teprve online aplikace. Až do konce června můžete u nás pro žáky objednat poukazy na e-book anglického mluvníku nebo online licenci STUDY angličtina za ceny zvýhodněné o 30 %.

 

A zase jsou tu Velikonoce

04.04.2017

Velikonoční svátky jsou příjemné nejen tím, že máme prázdniny. Užíváme si rodinné pohody, dny se dlouží, noci krátí, teplota stoupá a do žil se nám vlévá jarní energie. Abyste ve volnějších dnech děti nebo sebe trochu pobavili, připravili jsme pro vás několik aktivit, některé s velikonoční tematikou. 

3. ročník soutěže WAZZUP

03.04.2017

wazzupLingea vyhlašuje třetí ročník soutěže WAZZUP, určené pro žáky základních i středních škol. Úkolem je vytvoření prezentace v angličtině. Šanci uspět má u nás každý. Vítězové se mohou těšit na zajímavé ceny, odměníme i vedoucí pedagogy. Podívejte se na letošní témata! 

Nová verze stránek pro češtinu nechybujte.cz

31.03.2017

nechybujte.czPrávě jsme spustili novou verzi volně přístupných stránek pro český jazyk nechybujte.cz. Tato jazyková příručka v maximálně přehledné formě postihuje skutečně aktuální slovní zásobu češtiny nebývalého rozsahu i pestrosti. Nejvýraznějším vylepšením jsou kompletní tabulky skloňování, časování a stupňování u hesel výkladového slovníku. 

Online slovníky, na které se můžete spolehnout

29.03.2017

slovníkyNavštivte stránky slovniky.lingea.cz a vyzkoušejte si nejnovější verze slovníků pro 30 jazyků. Obsahují aktuální slovní zásobu a snadno se ovládají, slovníky jsou "klikací". Pro světové jazyky máte zdarma k dispozici také vzorovou výslovnost, přehledy gramatik a základní konverzační fráze. Najdete tu jazyky světové i ty u nás méně používané. Nově jsou k dispozici ještě obsáhlejší nebo odborné slovníky (technický, ekonomický, slang) a originální mluvníky, a to jako placené verze.

Názvy dnů v týdnu v různých jazycích

24.03.2017

Už vás někdy napadlo, proč se dny v týdnu jmenují právě MondayTuesday atd.? Možná budete překvapeni, že tyto názvy v germánských jazycích odkazují na severskou mytologii. Názvy dnů v týdnu v románských jazycích mají svůj původ v dobách starého Říma (ano: „již staří Římané…“) a vyjadřují poctu bohům a sedmi v té době známým nebeským tělesům.

Pozvánka do Brna na jazykové konference

23.03.2017

Zveme učitele jazyků do Brna na dvě zajímavá setkání. Obě se konají v sobotu 8.4.2017.
Polygloti se nebiflují konference 2017 Brno: pro všechny zájemce o cizí jazyky
Dvacátá konference PARK: pro učitele angličtiny
Těšíme se na shledanou na našem stánku.

Pozvánka na Inspiration Day 3 Jihlava

15.03.2017

Společnost Lingea srdečně zve všechny příznivce angličtiny na jednodenní konferenci pořádanou 12. dubna 2017. Akce bude probíhat v prostorách Gymnázia Jihlava a kina Dukla a je určena pro učitele angličtiny na základních a středních školách. Těšíme se na setkání na našem stánku. Pro návštěníky máme připraveno překvapení a malý dáreček.

Pozvánka na konferenci pro učitele němčiny v Praze

01.03.2017

Spolek germanistů a učitelů němčiny ČR srdečně zve na letošní ročník Dne učitelů němčiny (Deutschlehrertag/DLT).  Na programu budou aktivity do hodin němčiny, řada odborných seminářů, prezentace nových učebnic a výměna zkušeností. Akce se koná v sobotu 25.3. 2017 na ZŠ J. Gutha-Jarkovského v Praze a Lingea tam nebude chybět. 
 

Pátek třináctého

13.01.2017

Odkud pochází obava z pátku třináctého a co zlého vlastně představuje? Původ symboliky není přesně znám, ale často se přiřazuje křesťanství. Pátek byl dnem, kdy byl ukřižován Ježíš Kristus, a u poslední večeře sedělo 13 lidí, z nichž třináctý, Jidáš, Ježíše zradil. Jiné zdroje mluví o souvislosti s řádem templářů, jejichž zatýkání, pronásledování, mučení a vraždění mělo začít právě v pátek 13. (v říjnu roku 1307, nařízené francouzským králem Filipem IV. Sličným).

Vánoční (g)astronomická soutěž

15.12.2016

Zapojte se do vánoční soutěže o některou z knižních cen! Je to velmi jednoduché – stačí otevřít zadání (soubor .xlsx) a vybrat dvanáct správných odpovědí na téma gastronomie. Tajenku pošlete na skoly@lingea.cz do příchodu astronomické zimy, tj. do 21. 12. 2016 do 11:45 hod. Tři výherci se mohou těšit na pěkný dárek. --> Soutěž je už uzavřena a vyhodnocena. Výhercům gratulujeme.

Tajenky, hádanky, skrývačky…

12.12.2016

liškaVánoce jsou časem odpočinku, ale kdybyste přece jen zatoužili po nějaké aktivitě, klikněte sem. Připravili jsme dvě stránky pro luštitele všech aprobací (formát .XLS).

Co myslíte, poběží liška do Tábora?

  

Používáte e-booky?

09.12.2016

ebookyE-booky představují digitální ekvivalent tištěné knihy, jsou určeny pro řadu zařízení. Nejčastěji se jedná o soubor ve formátu ePub, který je vhodný pro čtení na různě velkých obrazovkách. Text se automaticky přizpůsobuje velikosti displeje, stránka se zobrazí přehledně a text je dobře čitelný. Pro čtení e-booků si nemusíte pořizovat speciální zařízení.

English Grammar with Forrest Gump

09.12.2016

Procvičte si pokročilejší gramatiku s Forrestem Gumpem. Test obsahuje citáty z filmu, části textu v nich chybí.  Vaším úkolem je vybrat ten správný ze čtyř možností. Připojujeme oficiální upoutávku na tento oceňovaný film.

Pozvánka SGUN na neformální setkání učitelů němčiny

22.11.2016

Spolek germanistů a učitelů němčiny ČR (SGUN) srdečně zve na předvánoční neformální setkání učitelek a učitelů němčiny.  Na programu budou aktivity do hodin němčiny, prezentace nových učebnic NJ a výměna zkušeností. A také nějaké dárečky, když už máme to předvánoční období. 
1. prosince 2016 v 14:30 - 16:30, Gymnázium, Český Krumlov
8. prosince 2016 v 15:00 - 17:00, Vysoká škola polytechnická Jihlava

Stránky pro český jazyk nechybujte.cz s tématy také pro cizince

14.11.2016

Rok od roku stoupá počet dětí cizinců na českých školách a učitelé i děti se musejí vyrovnávat s mnohými situacemi, jež s integrací cizinců vznikají. Máme pro vás tip - vyzkoušejte stránky pro český jazyk www.nechybujte.cz. Jsou uzpůsobeny také cizincům, ovládání lze přepnout do 8 světových jazyků. Kromě jazykové příručky, která poradí s pravopisem, gramatikou nebo významem slov, můžete nechybujte.cz využívat také jako tematický slovník.

Láska na první slovo!

23.10.2016

S radostí bych se s vámi podělila o vyprávění své cesty s francouzštinou.
Pokud mě mé vzpomínky neklamou, tak se mé přání umět mluvit francouzsky objevilo již v první třídě. Na základní škole, které jsem byla žáčkem, byla možnost právě v šesté třídě přestoupit do jazykové třídy. Měla jsem obrovskou radost, když jsem byla přijata! Byl to můj první velký krok k francouzštině. Myslím, že vám mohu něco prozradit... 
K. Koutová

Podzimní soutěž o ceny

23.10.2016

Zúčastněte se soutěže a vyhrajte knižní průvodce na cesty!
Téma je tentokrát cestovatelské. Napište nám svůj tip na příjemný školní výlet, kde se vám s dětmi líbilo, co byste doporučili ostatním. Nebo na zahraniční jazykový pobyt, který jste během roku absolvovali. Svoje postřehy posílejte na skoly@lingea.cz do 11. 11. 2016.
Tři vylosované výherce odměníme knižním průvodcem Berlitz.
Soutěž už je uzavřena.

 

Pracovní listy do hodin češtiny

20.10.2016

Materiál tvoří pracovní listy do hodin českého jazyka, uložené na metodickém portále rvp.cz. Obsahují různorodé úkoly, které souvisejí s úvodním textem, ale najdete zde i řadu dalších s přesahem do jiných předmětů. Cílem je zajímavé opakování i zlepšování všeobecného rozhledu, který dnes dětem často chybí. Záměrem těchto materiálů není práci dětí jakkoli hodnotit známkou, ale naopak je motivovat k rozšiřování obzorů v češtině, zeměpisu, dějepisu apod. 
Součástí materiálů jsou i vzorová řešení.

Německá konverzace online

19.10.2016

konverzaceVyužívejte konverzační okruhy umístění na stránkách online slovníků Lingea slovniky.lingea.cz.
U světových jazyků jsou k dispozici přehledy gramatik a praktické konverzační fráze vztahující se k velkému množství témat.  Najdete zde často používané i hovorové fráze a obraty, užitečné nejen ve výuce, ale také na cestách či na dovolené. Konverzace je k dispozici zdarma nejen pro němčinu, ale také pro další čtyři jazyky.

Pozvánka na konference pro učitele angličtiny

17.10.2016

Srdečně zveme učitele anglického jazyka na následující podzimní akce.
    19. ročník PARK TEACHERS CONFERENCE 5.11.2016 v Brně
    17. ročník konference IDEAS THAT WORK 5.11.2016 v Plzni
    LET'S MOTIVATE v týdnu od 31.10. do 4.11. v Ostravě, Brně, Českých Budějovicích a v Praze
Jedná se o semináře a konference s akreditací MŠMT, které jsou určeny učitelům z různých typů škol. 

Poprázdninová soutěž s HelpforEnglish

07.09.2016

slovníkJiž jste se po prázdninách rozkoukali a hledáte inspiraci, jak zapracovat na své angličtině? Společně s portálem HelpforEnglish jsme pro vás připravili novou soutěž o hodnotné ceny, v knižní nebo elektronické podobě, se kterými přijde inspirace v cukuletu. Zapojte se do soutěže a vyhrajte některou z cen! Soutěž bude probíhat od pondělí 12. září do pátku 16. září. Postupně budete na stránkách soutěže nacházet celkem deset otázek, na které si budete zapisovat odpovědi a pak je všechny na závěr zašlete na uvedený e-mail.

Nová školní pravidla pravopisu

23.06.2016

pravidlaV knize najdete opět přehledně zpracovaná pravopisná pravidla i heslář s praktickými informacemi. Nové vydání jsme rozšířili o řadu nových slov, zapracovali jsme do něj také normu ČSN z roku 2014 týkající se úpravy dokumentů zpracovávaných textovými editory. (zápis peněžních částek, používání tří teček, pomlček nebo alternativní označování časových údajů). 
Určitě oceníte přehlednou dvoubarevnou sazbu a množství zajímavostí a studijních poznámek. Potvrzením kvalit školních pravidel je také získání schvalovací doložky MŠMT pro ZŠ i SŠ s dobou platnosti šest let.

Cestujeme s Lingeou

21.06.2016

Máte už naplánováno, jak budete trávit letošní dovolenou? Nebo teprve přemýšlíte, co by se Vám nejvíc líbilo? Ať už máte rádi relaxaci u moře, poznávání měst a památek nebo turistiku v přírodě, rádi Vám nabídneme tipy, jak si dovolenou maximálně užít, aby Vám nic zajímavého neuniklo. A protože Vám chceme udělat radost, nabízíme na všechny tituly slevu 20 %. Více informací o této speciální letní nabídce naleznete na http://www.lingea.cz/leto.

Vyhodnocení soutěže WAZZUP

17.05.2016

  2. ročník soutěže anglických prezentací už má své vítěze ve  dvou kategoriích.
  Děkujeme všem zúčastněným žákům i učitelům za zajímavé příspěvky a vítězům gratulujeme!
  Těšíme se na další zajímavé příspěvky do 3. ročníku soutěže na jaře 2017.

16.05.2016

Vyzkoušejte si jazykové weby Lingea

Na stránce nechybujte.cz najdete vše potřebné pro český jazyk. Ovládání je jednoduché a uživatelsky příjemné, všechna slova ve slovnících jsou klikací.  Stránky lze proto doporučit také základním školám. Portál nechybujte.cz používá široká veřejnost, je užitečnou pomůckou ve firmách, na úřadech i v řadě institucí. Letos oceněn medailí MŠMT, kterou jsme převzali z rukou paní ministryně Valachové.

Svět knihy 2016

02.05.2016

Příchod května pro nás v Lingei neznamená jen příliv energie a dobré nálady čerpané ze sluníčka, dlouhých večerů a rozkvetlých tulipánů. Je to také měsíc, kdy každoročně pražské holešovické výstaviště hostí největší knižní veletrh v České republice – Svět knihy

Vyhlašujeme 2. ročník soutěže Wazzup pod záštitou MŠMT

05.04.2016

Lingea vyhlašuje 2. ročník soutěže Wazzup, určené pro žáky základních i středních škol. Úkolem je vytvoření krátké prezentace v angličtině. Cílem soutěže je posílit vztah žáků k angličtině. Formát není přesně stanoven, může se jednat o prezentaci v Powerpointu, html prezentaci, ale také o klasické video. Práce bude posuzovat odborná porota 17. 5. 2016. 

Kolektiv autorů portálu nechybujte.cz byl oceněn medailí MŠMT

29.03.2016

Kolektiv autorů portálu pro češtinu nechybujte.cz obdržel 29. 3. 2016 v Senátu Parlamentu České republiky  medaili Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky 2. stupně za dlouhodobou propagaci a popularizaci českého jazyka. Tohoto ocenění si velmi vážíme a je pro nás obrovskou motivací pro další práci, jak v oblasti vývoje tohoto portálu, tak v řadě dalších jazykových titulů a aplikací.

 

24.03.2016

Vyzkoušejte si jazykové weby Lingea

Portál slovniky.lingea.cz nabízí oboustranné slovníky pro 30 jazyků s výslovností a řadou výukových prvků. Pro světové jazyky k dispozici navíc přehledy gramatik a řada užitečných konverzačních frází pro každodenní situace. Množství příkladů pomůže žákům pochopit rozdíly ve významech slov. Slovníky neustále doplňujeme a aktualizujeme. 

Křivky kolem nás

22.03.2016

Matematika – to nejsou jen slovní úlohy a sloupečky příkladů, jak nás již jednou přesvědčil Mgr. Petr Pupík (viz záznam online setkání). Jaká překvapení na nás číhají v oblasti funkcí a křivek? Dívejte se ve středu 20. 4. 2016 na on-line seminář Aplikace funkcí, aneb různé křivky kolem nás. Setkání je zdarma na rvp.cz od 20:00.

Do you want to play a Millionaire? Zahrajte si Milionáře!

21.03.2016

Znáte hru Chcete být milionářem? Vyzkoušejte si jeho školní variantu! Samozřejmě s určitými modifikacemi... Připravili jsme pro vás řadu inspirativních úkolů z češtiny a angličtiny, které si můžete upravit podle svých potřeb. Hru můžete využít v opakovacích nebo suplovaných hodinách. Děti si rády hrají a jak víte, kdo si hraje, nezlobí.

 

Den učitelů němčiny v Goethe-Institutu v Praze

04.03.2016

Spolek germanistů a učitelů němčiny srdečně zve na Den učitelů němčiny v termínu 1. – 2. dubna 2016. Nakladatelství Lingea zde představí svoje moderní materiály pro výuku a studium jazyka. Počet míst na prezentaci je však omezen, doporučujeme se včas přihlásit online. Můžete se těšit i na tombolu se zajímavými cenami.

Přestupný rok

22.02.2016

Letos si po čtyřech letech zase užijeme jeden den navíc. 29. únor sice připadá na pondělí, ale i tak je to den tak trochu slavnostní. Přemýšleli jste někdy nad tím, kdo slaví v tento den svátek? 

Jarní výprodejní akce!

17.02.2016

Začíná jarní výprodej! Využijte výhodných slev na některé mírně poškozené tituly. Jedná se o knihy vrácené z prezentačních akcí, které mohou mít lehce poškozenou obálku. Tato nabídka platí do 31.3.2016 nebo do vyčerpání zásob. Doporučujeme knihy objednat co nejdříve, o některé tituly bývá velký zájem a mohou být brzy vyprodány.
Objednávejte telefonicky na čísle 541 233 160 nebo e-mailem na skoly@lingea.cz

Pozvánka na akce Life is great a Funtastic

08.02.2016

Společnost Lingea se na přelomu března a dubna 2016 zúčastní akcí Life is Great a Funtastic – metodických seminářů pro učitele anglického jazyka, společně s naším partnerem, nakladatelstvím Bridge Publishing House. Na semináře se můžete registrovat prostřednictvím webových formulářů. 
Konference jsou akreditovány MŠMT, č.j. 36570/2015-1-828. 

Co je nového v angličtině?

02.02.2016

Svět kolem nás se stále mění a společnost vyvíjí, to se samozřejmě odráží i ve slovní zásobě. Každým rokem tak narůstá počet nově utvořených slov. Některá mají jen jepičí život, jiná se stanou natolik populárními, že se stávají běžnou součástí slovní zásoby. I angličtinu v poslední době obohatila řada nových výrazů.

Zábavný a interaktivní úvod do světa angličtiny pro nejmenší děti

15.01.2016

videoVýukový komplet Happy Hoppy uvede děti předškolního a mladšího školního věku zábavnou a interaktivní formou do světa angličtiny. Učte se s námi slovíčka ze základní slovní zásoby. Upevněte si správnou výslovnost prostřednictvím audioslovníčku i při zpívání melodických písniček. Radujte se z toho, co už umíte, při společném hraní deskových her. 
Podívejte se na ukázkové video!

Výsledky programu Excelence 2015

12.01.2016

Výsledky programu Excelence 2015 jsou vyhlášeny. Podrobnosti najdete na webových stránkách tohoto programu excelence.msmt.cz. Pro zájemce o celkový přehled a porovnání škol v rámci ČR jsme připravili sloučenou tabulku (.xls). 

Vánoční hvězdná soutěž

16.12.2015

hvězdyZapojte se do vánoční soutěže o knižní průvodce na cesty! Je to velmi jednoduché – stačí otevřít zadání  (soubor .xlsx), odpovědět správně na deset otázek a poté zjistit, kolik hvězdiček se ukrývá na obrázku. Svoje tipy posílejte na skoly@lingea.cz do 23. 12. 2015. Tři vylosovaní výherci už se mohou těšit na příští dovolenou. 
Soutěž je ukončena, děkujeme všem za účast. Šťastní výherci jsou A. Veverková, H. Hyžďálová a J. Glogrová. 

Já sním o Vánocích bílých…

14.12.2015

vánoceVánoce jsou téměř tady, ale na zasněženou romantiku to zatím nevypadá. Ti šťastnější z nás již možná zahlédli nějakou tu poletující vločku nebo se projeli po zasněžené sjezdovce, my ostatní zatím i přes nepříznivou předpověď počasí doufáme v bílou nadílku – vždyť čas vánoční je časem zázraků! 

Vánoční luštění

12.12.2015

Vánoce jsou sice časem odpočinku, ale lehká ducha povznášející aktivita snad neuškodí.
Jak by se Vám líbila literární dvousměrka, hřebenovka nebo přesmyčková doplňovačka?  
Podívejte se

 

Upije noci Lucie, nebo neupije?

25.11.2015

    Od 13. prosince, od svátku svaté Lucie, se odpoledne začínají prodlužovat.
    Dny ale delší nejsou. Jak je to možné? 

 

Překladový slovník v hodinách angličtiny

16.11.2015

Slovník je stále jedním z nejdůležitějších učebních materiálů při výuce cizího jazyka.  V dnešní době máme řadu dalších zdrojů, přesto tradiční knižní slovníky mají stále ve výuce svoje místo. Cílem tohoto článku je předložit učitelům návrhy rozšiřujících aktivit na procvičení dovedností při práci se slovníkem. Text se také věnuje porovnání knižních překladových slovníků, zmiňuje i slovníky elektronické. Motivy jsou shrnuty ve formě pracovního listu (.docx, .pdf).

Jak vzniká slovník? Jak může pomáhat ve výuce jazyků?

30.10.2015

slovnikSlovník je stále jednou z nejdůležitějších učebních pomůcek při výuce cizího jazyka, základním zdrojem pro rozšiřování slovní zásoby. O tom, jak takový slovník vzniká a jak jej lze využít ve výuce, se dozvíte prostřednictvím webináře metodického portálu RVP, který můžete zhlédnout ve středu 21. 11. 2015 od 20 hodin. Světem jazyků, slovníků a francouzštiny vás provede Mgr. Martin Hromek, Ph.D. Na webinář se můžete podívat ze záznamu.

Novinky na portálu o češtině nechybujte.cz

15.10.2015

Právě jsme spustili novou verzi portálu o češtině nechybujte.cz, v pořadí už třetí. Čekají vás aktualizovaná data v rozhraní, které je přítulnější než kdykoli předtím. Věříme, že se sem budete rádi vracet, kdykoli si nebudete jisti pravopisem nějakého slova nebo formulací věty. 

 

Nedokonalosti dokonalého

07.10.2015

Za tímto oxymóronem se skrývá pozvánka na odborný webinář metodického portálu RVP, který můžete zhlédnout ve středu 21. 10. 2015 od 20 hodin. Zákoutími výuky matematiky na 2. a 3. stupni vzdělávání vás provede Mgr. Petr Pupík, učitel z matematického gymnázia v Brně. Webinář je určen všem hloubavým zájemcům, učitelům i žákům. Můžete se na něj podívat i následně ze záznamu.

 

Anglický slovník pro mobily a tablety zdarma

19.09.2015

Máme pro Vás praktický dárek, který využijete ve výuce angličtiny i během pobytu v zahraničí - anglický slovník do mobilu nebo tabletu. Mít slovníček po ruce se hodí, ať už zamíříte do anglosaských zemích na jazykový kurz nebo téměř kamkoli na dovolenou. Anglicky se domluvíte často na místech, kde byste to vůbec nečekali. I když někdy je to i naopak.  

Letní soutěž

22.06.2015

Zúčastněte se soutěže a vyhrajte průvodce na svoje prázdninové cestování! Téma je tentokrát hudební, zvládnete je jistě s jakoukoli aprobací. Vaším úkolem je podle obrázků poznat české a světové opery. Svoje tipy posílejte na skoly@lingea.cz do 1. 7. 2015. Tři soutěžící s největším počtem správných odpovědí odměníme průvodcem Berlitz. V případě shody bodů rozhodne o výhercích los. Z rozsáhlé nabídky padesáti titulů si určitě vyberete ten pravý sobě na míru. Zvolit si můžete knihu nebo e-book. Těšíme se na zajímavé tipy.
-> Soutěž již je ukončena, děkujeme všem za účast a výhercům gratulujeme! Jsou to M. Maňková, L. Tvarůžková a D. Skulinová.

Tipy pro mladé čtenáře

10.06.2015

Kolegové v nakladatelství JOTA připravili knížky, které mladé čtenáře nadchnou a pomůžou jim najít si cestu ke čtení jak o prázdninách, tak i po celý rok. Tituly jsou rozděleny podle věkových skupin. Na nákup knih lze čerpat dotace MŠMT včetně výzvy č. 56 OP VK. Nabídka zahrnuje:
Množstevní slevy až 40% při odběru většího počtu kusů.
Možnost počty kusů u jednotlivých titulů libovolně kombinovat.
Bonusy –  další tituly do školní knihovny, při odběru minimálně 30 ks knih 1 další kniha zdarma.
Včasné dodání objednaných titulů až do školy.

Vyhodnocení soutěže WAZZUP

02.06.2015

  1. ročník soutěže anglických prezentací už má své vítěze ve všech třech kategoriích.
  Děkujeme všem zúčastněným žákům i učitelům za zajímavé příspěvky a vítězům gratulujeme!
  Těšíme se na všechny práce ve 2. ročníku soutěže na jaře 2016.

Kdo si hraje, nezlobí

30.05.2015

Pokud přemýšlíte, jak zabavit děti po uzavření klasifikace, máme pro vás několik tipů na aktivity nejen do hodin jazyků. Součástí jsou odkazy na zajímavé weby i konkrétní pracovní listy.

První slovník do hodin češtiny

01.05.2015

Slovníky slouží k rozšiřování aktivní slovní zásoby a jako nástroj pro pochopení jazyka jako celku. Jde o důležitý doplněk výuky nejen cizího jazyka, ale také češtiny. Používání slovníku odborníci považují za součást základních jazykových dovedností. Naučit se efektivně používat dostupné zdroje chce určitý čas, který se ale žákům v budoucnu mnohokrát vrátí. Aktivity popsané v tomto článku se zaměřují na slovník synonym a antonym, procvičují také abecední hledání. Přílohu tvoří konkrétní pracovní list (.docx, .pdf).

 

Be happy with Happy Hoppy

01.05.2015

Učte se s dětmi angličtinu zábavně při hraní deskových her nebo pexesa. To vše nabízí komplet HappyHoppy.

Podívejte se na video.

abyste X * aby jste

25.04.2015

Pozor na nespisovné tvary typu *aby jsi, *aby jsme, *aby jste, *kdyby jsi, *by jsi ap. V psaných textech jsou velice rozšířené pravděpodobně z důvodu přehnané snahy o jazykovou správnost a spisovnost (řadíme je k tzv. hyperkorektním tvarům). Náležité podoby jsou však abys, abychom, abyste, kdybys, bys atd.

Vyhlašujeme 1. ročník soutěže WAZZUP

04.04.2015

Lingea vyhlašuje první ročník soutěže WAZZUP, určené pro žáky základních i středních škol. Úkolem je vytvoření krátké prezentace v angličtině na jedno z nabízených témat. Cílem soutěže je posílit vztah žáků k angličtině, přičemž šanci uspět má každý – stačí mít dobré nápady a věnovat přípravě trochu času. Prezentace můžete posílat do 29. 5. 2015. --> Soutěž už je vyhodnocena.

Portál o češtině nechybujte.cz získal doporučení MŠMT

13.03.2015

Největší internetový portál o češtině nechybujte.cz získal doporučení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Je to mimořádné ocenění více než patnáctileté práce jazykových odborníků společnosti Lingea. Portál tvoří rozsáhlý Slovník současné češtiny, velká Pravidla českého pravopisu, rozsáhlý Slovník českých synonym, Gramatika současné češtiny a nástroj pro doplnění diakritiky. Veřejnosti je k dispozici zdarma.

Chmurný úděl učitelův aneb úskalí úporné výuky svérázných žáků

12.03.2015

Řada studií dokládá, že žáci mají stále větší problémy s porozuměním textu a přesným vyjadřováním. Tápou ve významech slov, která se ještě před pár lety řadila k běžně srozumitelným. Nejde přitom jen o cizí a odborné výrazy, ale o slova typicky česká. 

Kolik vajíček přinese velikonoční zajíček?

11.03.2015

velkonoceChcete svoje žáčky, děti či vnoučata velikonočně naladit a současně něčemu přiučit? Zkuste náš velikonoční test vytvořený v Excelu (soubor.xlsx). Za každou správnou odpověď se zobrazí jedna kraslice. Otázky si můžete libovolně upravit podle svých představ.

Program Excelence středních škol

10.03.2015

Výsledky programu Excelence 2014 jsou vyhlášeny. Podrobnosti najdete na stránkách excelence.msmt.cz/ a MŠMT . Školy jsou seřazeny podle krajů, v rámci kterých jsou uspořádány podle úspěšnosti. Pro zájemce jsme připravili celkový přehled a porovnání škol v rámci ČR. Všem úspěšných školám gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů v roce 2015.

Open Education Week

08.03.2015

Týden otevřeného vzdělávání je celosvětově pořádanou akcí a oslavou hnutí za otevřené vzdělávání. Podrobnosti a řadu inspirací najdete na stránkách otevrenevzdelavani.cz.
Do podpory vzdělávání se zapojuje také Lingea prostřednictvím volně přístupných jazykových on-line portálů nechybujte.cz a slovniky.lingea.cz.

Nominujte slovníky HandyLex v anketě Mobilní aplikace roku 2015

05.03.2015

Věříme, že jste s našimi slovníky HandyLex pro mobilní zařízení spokojeni, proto bychom vás rádi požádali o jejich nominaci do prestižní ankety Mobilní aplikace roku 2015. Nominovat HandyLex pro Android nebo iOS můžete přímo zde: www.aplikaceroku.cz/nominace.
Informace ke slovníkům HandyLex najdete na webu mobile.lingea.eu.

Interaktivní výstava Stroj času v písecké Sladovně

28.12.2014

Výstava vznikla na motivy knihy Historie Evropy od Renáty Fučíkové a nabízí cestování evropskou historií. Neklade si za cíl děti učit historii ani nenahrazuje školní dějepis. Cílem je, aby si návštěvníci vyzkoušeli, co bylo pro danou dobu typické a čím se lidé zabývali. A skrze hru a zábavu pochopili souvislosti, které ovlivňují i dnešní život.

Vánoční stromeček zavoněl v pokoji - soutěž

21.12.2014

Chcete se zapojit do netradiční vánoční soutěže a vyhrát některou z cen? 
Je to velmi jednoduché – stačí otevřít zadání (soubor .xlsx) a odpovědět správně na deset otázek. Jakmile se vám to podaří, objeví se pod stromečkem dárek - některý z titulů Lingea. Pokud nám napíšete, co přesně se pod stromečkem objevilo, zařadíme Vás do slosování o tři konverzace Lingea v jazyce podle Vašeho  výběru. Odpovědi posílejte e-mailem na skoly@lingea.cz nejpozději do pátku 9. 1. 2015. Přejeme hodně štěstí!  -> Soutěž ukončena.

4 tipy jak se zlepšit v angličtině

20.12.2014

LingeaZatímco postrachem žáků jsou slovíčka a gramatika, dospělým dělá vrásky spíše komunikace. Jste na tom podobně i Vy? I když základy máte, konverzace jde ztěžka? Pokrok většinou pouze plánujeme… Ale proč nezačít hned teď? Důležité je odhodlání a konkrétní plán. A samozřejmě dobré zdroje. Odborníci z jazykového nakladatelství Lingea nabízejí několik osvědčených tipů.

 

Jak je důležité míti čápa aneb čapí pověry a symbolika

19.12.2014

Čáp je hluboce zakořeněn v povědomí lidí a objevuje se jako symbol v některých pověrách, jejichž původ sahá až do předkřesťanských časů. Čápi nosí štěstí, symbolizují jaro, rodící se život, poctivost. Nejznámější úlohou, kterou v lidové tradici čáp má, je to, že nosí děti… Na stránkách ornitologické společnosti najdete sekci pro školy s náměty na zpestření výuky včetně pracovních listů o čápech, čapího kvízu a mnoho dalších inspirativních materiálů.

Vánoce, Christmas nebo Natal

12.12.2014

Blíží se doba, kdy mnozí z nás napíší pár řádků vánočního blahopřání svým blízkým vzdáleným. Cizojazyčné vánoční formule se nám často vybaví bez větších potíží. Víte však, co výrazy označující tento svátek vlastně znamenají?
Přejeme vám krásné a klidné Vánoce, ať už je slavíte v zemích křesťanských mší, zimních slunovratů nebo svatých nocí. 

Programujte s Baltíkem

03.12.2014

Pomocí výukových programů Baltík mohou děti proniknout do tajů programování, rozvíjet svou kreativitu a zároveň se naučit nenásilnou formou pracovat s počítačem. Místo textových příkazů programují pomocí grafických ikonek. Začátečníci díky tomu snadno pochopí podstatu programování. V rámci kroužků se děti už řadu let učí řešit problémy, dodržovat termíny, rozvíjí svou kreativitu a komunikační schopnosti, protože svoje výsledky prezentují před spolužáky.

Portál nechybujte.cz pro výuku češtiny jako cizího jazyka

14.11.2014

nechybujte.czV rámci podpory vzdělávání přizpůsobila společnost Lingea portál o češtině nechybujte.cz také žákům, kteří se češtinu učí jako cizí jazyk. Nově jsou k dispozici texty nápovědy a ovládání v angličtině, němčině, polštině, slovenštině, ruštině, ukrajinštině a vietnamštině. Každý si tak může vybrat, který jazyk je mu nejbližší, a vyhledat informace, které potřebuje.

If I Were a Boy… Beyoncé a konjunktiv?

12.11.2014

BeyonceIf I Were a Boy je název celosvětového hitu Beyoncé z roku 2008 (album I Am… Sasha Fierce). Proč je zde použit tvar were a co to vlastně znamená? Čtěte dále. A pokud tuto melodickou píseň neznáte, poslechněte si ji. Stojí to za to.

 

Vyjmenovaná města a obce v krajích českých?

01.11.2014

Vyjmenovaná slova naučená na základní škole se snad nedají zapomenout... Do těchto seznamů jsou zařazeny i názvy některých českých a moravských měst i obcí. Zajímá Vás, kolik jich u nás celkem máme?

Jak obohatit žákům výuku? Školení s podporou MŠMT.

30.10.2014

VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s. nabízí školám akreditovaná školení přírodovědné a čtenářské gramotnosti. Cílem projektu je zprostředkovat co nejvíce vyučujícím osvědčené formy výuky a nápady, jak výuku oživit a zatraktivnit. Pořádá také interaktivní a zábavné kroužky pro dětí ze základních i mateřských škol. Jejím posláním je seznámit děti s řadou technických oborů a zaujmout je poutavým výkladem.

Soutěže a přehlídky

13.10.2014

Soutěže a přehlídky přední odborníci v oblasti pedagogiky považují za hlavní nástroje ve vzdělávacím systému, podle kterých je možné identifikovat nadaného žáka v různých oborech, věkových skupinách i profesích. Vybrali jsme pro vás několik soutěží, na které LINGEA i letos věnuje řadu zajímavých věcných cen.

Portál o češtině www.nechybujte.cz rozšířený a v novém kabátu

23.09.2014

Společnost LINGEA výrazně rozšířila a pozměnila podobu internetového portálu o češtině nechybujte.cz. Kromě Slovníku současné češtiny, Pravidel českého pravopisu, Slovníku českých synonym a nástroje pro doplnění diakritiky je nově součástí i Gramatika češtiny. Nová grafická podoba portálu umožňuje rychlou orientaci v příjemném prostředí.

Císař Augustus - 2000. výročí úmrtí

10.08.2014

19. srpna to bude 2000 let od úmrtí jednoho z nejvýznamnějších panovníků starověku císaře Augusta. V čem byl tento muž tak významný? A proč je po něm pojmenován měsíc srpen v mnoha evropských jazycích? To vše se dozvíte v krátkém medailonku o této historické osobnosti.

Poznáte místa na fotografiích?

08.08.2014

Prázdniny se pomalu ale jistě stávají minulostí. Pro někoho stesk za odcházejícím létem a časem dovolených, pro jiného radost z návratu do běžného režimu. Úplně pro všechny je tu letní fotosoutěž! Poznáte, ve kterých státech byly jednotlivé snímky pořízeny? Tipněte si a vyhrajte knižního průvodce na cesty!

--> Soutěž už má výherce.

Abeceda, tóny a obávaný tritón

07.08.2014

Názvy jednotlivých tónů si možná ještě pamatujete - c, d, e, f, g, a, h. Jedná se o písmena ze začátku abecedy, ovšem pořadí odpovídá jen částečně - chybí tam b. Proč tomu tak je? A proč se naši předkové obávali tritónu?

AFS – otevřete se světu

07.08.2014

Letos oslaví mezinárodní organizace AFS stoleté výročí. Specializuje se na studijní pobyty jak českých středoškoláků v zahraničí, tak zahraničních studentů v Česku. Cílem programů AFS je nabídnout středoškolským studentům zkušenost s odlišným prostředím a naučit je otevřenému přístupu k různým kulturám.

Nová norma pro úpravu dokumentů

02.08.2014

Jazykovědci z Akademie věd připravili novou normu pro úpravu dokumentů zpracovaných textovými procesory, která zjednodušuje psaní času, kalendářních dat apod. Autoři změn jsou Markéta Pravdová a Petr Lozan z Ústavu pro jazyk český. Nová pravidla začínají platit od začátku srpna. 

Proč jsou oba letní měsíce dlouhé?

25.06.2014

Je zvláštní, že měsíce červenec a srpen sestávají shodně z 31 dní, ačkoli se jinak v kalendáři delší měsíce pravidelně střídají s kratšími. Jen v létě nastane tato velmi příjemná změna. Nikdo si určitě nestěžuje J, ale jen málokdo ví, proč tomu tak je. Při pátraní po příčinách jsme doputovali až do dalekého Říma. Ostatně, není to asi příliš překvapivé, vždyť všechny cesty vedou do Říma…

Přemýšlíte nad tím, kam letos vyrazit na prázdniny? Co třeba na Slovensko?

21.06.2014

Země našich sousedů nabízí mnoho příležitostí, jak strávit příjemnou rodinnou dovolenou. Leží nedaleko a obvykle nebývá přeplněna turisty. Pobyt zde navíc vyjde docela levně. Odnesete si odtud spoustu zážitků, ať už budete obdivovat města, hrady a zámky, relaxovat v termálních lázních, v hotelu s bazénem nebo poznávat národní parky nacházející se mimo dosah civilizace.

Internetový slovníkový portál v novém šatu

28.05.2014

Společnost Lingea spustila novou verzi vícejazyčného portálu, který je výsledkem dlouholeté práce řady odborníků. Na internetové adrese slovniky.lingea.cz najdete aktuální překladové slovníky pro 30 jazyků v novém grafickém rozhraní – vše v mimořádném rozsahu, ve výborné kvalitě a navíc zcela zdarma. Portál srovnatelných parametrů na internetu nenajdete!

Pozvánka na netradiční akci pro učitele anglického jazyka!

21.05.2014

Přijďte se pobavit do kina na netradiční akci pro učitele anglického jazyka! Čeká na Vás promítání britského filmu Submarine, semináře o životě ve Velké Británii a o tom, jak můžete využít film ve výuce, komentář od filmových profesionálů, občerstvení a spousta dalšího! Akce se koná 28. 8. 2014 v Praze.

Happy Hoppy - nový zábavný a výukový komplet angličtiny pro děti

04.02.2014

Představujeme Vám novinku, zábavný komplet pro výuku angličtiny pro děti od 3 do 9 let. Učte se s dětmi anglicky pomocí písniček, procvičujte slovíčka při hraní pexesa a deskových her a užijte si zábavu při plnění zajímavých a různorodých úkolů obsažených v přiložených pracovních listech. Výukový komplet je již několik let využíván ve výuce.

Nový portál o češtině www.nechybujte.cz

28.01.2014

Společnost LINGEA spustila mimořádný internetový portál nechybujte.cz, který je zdarma k dispozici široké veřejnosti. Jedná se o první komplexní portál věnovaný češtině. Obsahuje tři jedinečná a zcela aktuální lexikografická díla, která jsou výsledkem 15 let intenzivní práce autorského týmu LINGEA. Najdete zde běžnou slovní zásobu, odborné a cizí výrazy, slova hovorová, nespisovná i nejnovější termíny. Součástí portálu je moderní výkladový Slovník současné češtiny s nebývalým rozsahem 70 000 hesel.

Mluvník

01.12.2013

Mluvník v sobě spojuje výhody slovníku, konverzační příručky a přehledu gramatických pravidel. Obsahuje abecedně řazená klíčová slova, která pokrývají základ slovní zásoby. V každém hesle naleznete množství praktických vět obsahujících dané klíčové slovo. Mluvník vám pomůže pohotově a správně se vyjadřovat v cizím jazyce a získat jistotu ve vyjadřování.

Elektronický slovník pro celou školu zdarma!

26.08.2013

Vyvěste plakát a získejte neomezenou licenci vybraného elektronického praktického slovníku Lexicon 5! Slovníky můžete používat na všech školních počítačích. Licence platí po dobu vystavení plakátu v prostorách školy.

Dict.com – slovníky, na které se můžete spolehnout

24.08.2013

Představujeme vám nový zcela unikátní vícejazyčný portál, který je výsledkem dlouholeté práce řady odborníků. Nabízí středně velké slovníky pro 23 jazyků nejen pro českého uživatele, ale i pro cizince.

Získejte zdarma školní diáře pro své žáky!

23.08.2013

Zprostředkujte žákům nákup kvalitních knižních nebo elektronických slovníků LINGEA za velmi výhodných podmínek a získejte pro ně školní diáře zdarma!

Učení slovíček s Lexiconem 5

23.08.2013

Při výuce cizího jazyka se žáci neobejdou bez učení nových slovíček. Jejich procvičování pro ně může být s Lexiconem mnohem jednodušší. K vybraným slovníkům jsou dodávány předem připravené tematické okruhy slovíček, která se mohou naučit a následně se z nich nechat vyzkoušet. Kromě nich si mohou žáci snadno vytvořit i okruhy vlastní, přesně podle probírané lekce.

Inspirace na cesty

10.06.2013

Prázdniny se nezadržitelně blíží. Plánujete dovolenou v zahraničí? Nebo se chystáte na výlet do Vídně? V obou případech jistě oceníte turistického průvodce, v němž vedle popisu pamětihodností najdete i praktické informace, tipy a rady, kde se třeba dobře najíst.

Gramatika v Lexiconu 5

04.06.2013

Elektronický slovník Lexicon 5 je užitečným pomocníkem při opakování gramatiky nebo výuce nového gramatického jevu. Studenti mají po ruce přehled všech základních pouček, které potřebují ke komunikaci v cizím jazyku.

Zdokonalte výuku jazyků na vaší škole!

01.06.2013

Hledáte nové inspirace do výuky cizích jazyků? Rádi byste si vyměnili zkušenosti s kolegy z jiných škol? Přinášíme pro vás nabídku konferencí, kterých se můžete zúčastnit.

Podpora nadaných studentů

27.05.2013

V českém školství není stále nadaným dětem věnována taková pozornost a péče, která by vedla k plnému rozvoji jejich schopností a dovedností. O neobvyklém talentu některých žáků se dokonce neví, neboť jej učitelé nedokáží rozpoznat. Všem zájemcům proto nabízíme přehled speciálních portálů, které se touto tematikou zabývají.

Angličtina v ZOO - den plný zábavy pro učitele a jejich žáky

24.04.2013

Zveme Vás na akci Angličtina v Zoo, které se účastní také společnost LINGEA. Den plný zábavy pořádá náš partner Nakladatelství Bridge s.r.o. společně se Zoologickou zahradou hl. m. Prahy. Akce se bude konat 10. 6. 2013 od 10:00 do 16:00 v areálu Zoo Praha.

LINGEA doporučuje: otestujte se na zkoušky Cambridge English

21.04.2013

Potřebujete své žáky a studenty prověřit před zkouškami Cambridge English? Využijte zdarma portál test:fest, kde jsou k dispozici zkrácené verze oficiálních testů

Literární soutěž Ze šuplíku fantasie

13.03.2013

Naše společnost s radostí podpořila 2. ročník literární soutěže Ze šuplíku fantasie, která začíná 13. března 2013 a jejími hlavními organizátory jsou Střední škola KNIH, o.p.s., Gymnázium Globe, s.r.o. a Business for Breakfast, s.r.o.

Rozhovor o češtině

12.03.2013

Abychom, abysme, aby jsme – který tvar je ten správný? Jak vzniká český výkladový slovník a databáze slovní zásoby slovníků LINGEA, jakými cestami se ubírá současná čeština? Jak vznikají nová slova? Co dělá lexikograf? Jak vypadala jejich práce před internetem?

On-line slovníky LINGEA

10.03.2013

Na adrese http://slovniky.lingea.cz/ najdete v této chvíli nejpočetnější rodinu online slovníků, které můžete používat zcela zdarma. Jedná se o překladové slovníky pro 26 jazyků v rozsahu od 6 000 až 35 000 hesel podle jazyka.

Slovníky pro mobilní zařízení

15.02.2013

Chcete mít překladový slovník vždy po ruce? Vyzkoušejte některou z aplikací LINGEA pro mobilní telefony, kapesní počítače a tablety. Nová platforma HandyLex 2 vám nabízí pohodlné a jednoduché vyhledávání slovíček kdekoli a kdykoli. Jedná se o off-line slovníky, není tedy nutné připojení k internetu.

Jména a příjmení v Čechách i na Moravě

15.02.2013

Zajímá vás význam a původ vašeho příjmení? Pro mnohé je jejich objasnění velmi důležité a s prosbou o pomoc se obracejí na odborníky či sami zapátrají na různých genealogických serverech. Hledání původu příjmení je mnohdy práce zdlouhavá.

Novinky do výuky - gramatiky LINGEA

14.02.2013

Představujeme novinky z knižní produkce nakladatelství LINGEA - gramatiky pro deset jazyků s množstvím praktických příkladů a výkladů.

Slovníky LINGEA - slovníky roku 2013

13.02.2013

V soutěži Slovník roku 2013 pořádané Jednotou tlumočníků a překladatelů získaly slovníky nakladatelství LINGEA celkem 4 ocenění. Do jubilejního 20. ročníku této tradiční soutěže bylo přihlášeno 80 titulů. Porota zasedala 8. února 2013.