Novinky do výuky - gramatiky LINGEA


Gramatiky Lingea

Představujeme novinku z knižní produkce nakladatelství LINGEA - novou řadu gramatik s množstvím praktických příkladů a výkladů. Vybírat můžete z jazyků čeština, angličtina, němčina, francouzština, španělština, ruština, italština, portugalština, maďarština a nizozemština.

Každá gramatika obsahuje všechny běžné gramatické jevy v přehledné grafické úpravě. Na rozdíl od jiných publikací odrážejí skutečně aktuální stav jazyka. Všechny gramatiky jsou vytvořeny podle nejnovějších pravopisných pravidel a příklady i výklady je respektují.

Velkou předností gramatik je jejich pěkné a přehledné grafické zpracování. Jsou promyšleně, ale intuitivně strukturované, obsahují spoustu tabulek, které umožňují snadnou orientaci. Problematika je podaná jasně a srozumitelně, jazykem blízkým studentům i běžnému uživateli. Najdete zde popis jevů, praktické příklady, poznámky upozorňující na výjimky, zajímavosti či hovorové prvky. Důraz jsme přitom kladli zejména na ty jevy, jejichž zvládnutí způsobuje studentům největší potíže.

Chcete-li se správně vyjadřovat, je třeba gramatické poučky umět uplatnit při vytváření konkrétních vět. Proto jsme se snažili všechna pravidla mluvnice dokreslit množstvím pečlivě vybraných a dobře zapamatovatelných příkladů ze současného života.

Gramatiky jsou určeny především žákům, těm, kdo se jazyk učí, a to od začátečníků až po pokročilé studenty. Jistě budou užitečným pomocníkem při přípravě k maturitě nebo k přijímacím zkouškám. Věříme, že je ocení i vyučující, kteří chtějí mít kdykoli po ruce veškeré důležité informace o mluvnici v přehledné podobě.