Přemýšlíte nad tím, kam letos vyrazit na prázdniny? Co třeba na Slovensko?

Země našich sousedů nabízí mnoho příležitostí, jak strávit příjemnou rodinnou dovolenou. Leží nedaleko a obvykle nebývá přeplněna turisty. Pobyt zde navíc vyjde docela levně. Odnesete si odtud spoustu zážitků, ať už budete obdivovat města, hrady a zámky, relaxovat v termálních lázních, v hotelu s bazénem nebo poznávat národní parky nacházející se mimo dosah civilizace.

Spatřit zde můžete i několik světových unikátů. Věděli jste o nich?

A co víc, slovenská kuchyně nabízí řadu specialit včetně výborných sýrů. Ochutnali jste už místní pochoutku, tradiční brynzové halušky? Dobrým vínem a kapkou slivovice možná taky nepohrdnete; chutná skvěle zvlášť po náročnější túře.

Slovensko, to je sport, relaxace a zábava, v podstatě jedno velké „wellness“. Cítíte se zde příjemně, jako cestovatel, ne jen jako turista.Proto se sem mnozí rádi vracejí. Pokud jste na Slovensku ještě nebyli, můžete se inspirovat na internetu, třeba na stránkách http://slovakia.travel/.

Velkou výhodou pobytu na Slovensku je fakt, že se zde snadno domluvíte, tedy aspoň většina z vás. Slovenský jazyk je hodně podobný češtině, některá slova jsou ale trochu záludná. Víte, co znamená vretenica, korytnačka, chrbát? Chcete-li si slovenštinu trochu procvičit, pročtěte si slovenské weby nebo zalistujte česko-slovenským slovníkem. Pokud jej nemáte zrovna po ruce, zkuste interaktivní slovenský slovník na internetu, který je k dispozici zdarma. Perfekcionistům nabízíme i slovenskou gramatiku v knižní, a brzy i elektronické, podobě.

A na závěr pro vás máme letní soutěž!
Otestujte si své znalosti slovenštiny a získejte praktický dárek! Pošlete překlad následujícího jídelního lístku na e-mailovou adresu skoly@lingea.cz! První tři (zcela) správné odpovědi oceníme konverzací Lingea, kterou si vyberete zde.

Denná ponuka
Plnené paradajky
Barania polievka s mäsom, fazuľou a cestovinou
Vyprážaný bravčový rezeň, karfiol
Pivárska bravčová maškrta, kel
Kurací rezeň v syrovom cestičku, cmar
Morčací steak s uhorkovým šalátom
Hydinové ražniči, dusená hlávková kapusta
Fazuľové struky so zemiakmi
Palacinka - čučoriedky, šľahačka

Pokud si nebudete s nějakým slovíčkem vědět rady, nezoufejte, s překladem určitě pomůže náš slovníkový portál.

Prajeme Vám peknú dovolenku a krásny zvyšok leta!