Interaktivní výstava Stroj času v písecké Sladovně

Výstava nabízí malým i velkým cestování evropskou historií.  Vznikla na motivy knihy Historie Evropy od Renáty Fučíkové. Expozici si nejvíce užijí návštěvníci od 6 do 14 let, ale i menší děti zde najdou svoji zábavu a naopak ti starší nový náhled na historii. Návštěvníci se – díky „stroji času“ – přesunou do několika vybraných epoch – díky kostýmům, prostředím a aktivitám budou mít pocit, že se ocitli uprostřed dané historické doby. V každé době děti prožijí příběhy svých vrstevníků – malých lovců, princezen, otroků, mnichů, vědátorů…  Expozice nabízí k vyzkoušení každodenní aktivity a zábavné činnosti a vyzdvihuje podstatné rysy dané epochy.

Výstava Stroj času nechce děti učit historii ani nenahrazuje školní dějepis. Ale až si děti vyzkouší, jak „šel čas…“, možná se na dějepis začnou dívat jinýma očima. A skrz hru a zábavu pochopí souvislosti, které ovlivňují i dnešní život. Jak si malí i velcí návštěvníci výstavu užijí, je na nich. Mohou si odnést spoustu poučení a informací nebo si mohou přijít „jen“ hrát.

Interaktivní expozice Stroj času potrvá až do 26. dubna 2015. V létě 2015 se pak přesouvá do Plzně k koproducentovi výstavy, jako jeden z kulturních projektů Plzeň 2015 Hlavní kulturní město Evropy. Více informací naleznete na www.sladovna.cz