Křivky kolem nás

Matematika – to nejsou jen slovní úlohy a sloupečky příkladů, jak nás již jednou přesvědčil Mgr. Petr Pupík (viz záznam online setkání). Jaká překvapení na nás číhají v oblasti funkcí a křivek? Dívejte se ve středu 20. 4. 2016 na on-line seminář Aplikace funkcí, aneb různé křivky kolem nás. Zdarma  na rvp.cz od 20:00.

PROGRAM SETKÁNÍ:
Setkání se bude týkat teorie křivek. Bude se jednat o představení pojmu křivka, jeho návaznost na kapitolu o funkcích, která se běžně vyučuje na středních školách. Dále se podíváme na jednotlivé křivky a jejich každodenní využití. Zmiňme například spirály, cykloidy a evolventy.
Celá prezentace bude udělána tak, aby ji učitel mohl vzít bez větších příprav do své hodiny a vybral z ní to vhodné pro své studenty.

KOMU JE SETKÁNÍ URČENO:
Setkání je určeno všem učitelům středních škol, ale i škol základních a odpovídajících tříd víceletých gymnázií. Setkání je zdarma.

LEKTOR:
Mgr. Petr Pupík – učitel matematiky a deskriptivní geometrie na matematickém gymnáziu v Brně. Vede semináře z didaktiky matematiky na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity, pracuje jako lektor na kurzech DVPP a na různých projektech souvisejících s popularizací matematiky. Organizuje logickou hru BRLOH (www.brloh.math.muni.cz), vede T­-exkurze (http://www.jcmm.cz/cz/t­-exkurze.html) a pořádá matematické víkendovky pro děti, které baví matematika.

Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE << klikněte
Otvíráme 15 minut před začátkem! Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz).