Vyhlašujeme 2. ročník soutěže Wazzup pod záštitou MŠMT

Lingea vyhlašuje druhý ročník soutěže WAZZUP, určené pro žáky základních i středních škol. Úkolem je vytvoření krátké prezentace v angličtině na jedno z nabízených témat. Cílem soutěže je posílit vztah žáků k angličtině, přičemž šanci uspět má každý – stačí mít dobré nápady a věnovat přípravě prezentace trochu času. 

wazzup

 Přihláška do soutěže WAZZUP
Přihlášku najdete ve formátech docx nebo PDF. Uveďte prosím nutné kontaktní udaje žáka i školy, nezapomeňte uvést odkaz na úschovnu, v níž bude prezentace dostupná ke stažení.  Soutěžní práce můžete přihlašovat až do 13. 5. 2016, kdy je uzávěrka soutěže. Vyplněné přihlášky zasílejte e-mailem na adresu skoly@lingea.cz.

Témata pro letošní ročník jsou:
  1. Moje třída
  2. Vaření a já 
  3. Sport

Soutěžní kategorie:
  •  kategorie C – žáci 5. tříd a mladší
  •  kategorie B – žáci 6.–9. tříd ZŠ a věkově odpovídající žáci osmiletých gymnázií
  •  kategorie A – žáci středních škol  


Pravidla soutěže:

Formát není přesně stanoven, může se jednat o prezentaci v Powerpointu, html prezentaci, ale také o klasické video v běžných formátech. Snímky kategorií A a B musí být soutěžícím namluveny v angličtině (doplněny vloženým namluveným audiem), v rámci kategorie C postačí anglické titulky nebo textové popisky. Délka prezentace je omezena na 5 minut. Delší snímky do soutěže nebudou zařazeny. Hodnocena bude zejména úroveň angličtiny a soulad s tématem, ale také samozřejmě nápaditost, originalita a technické zpracování.

Vyhodnocení soutěže:
Soutěž bude posuzovat odborná porota 17. 5. 2016. Oceněna budou vždy první tři místa z každé kategorie. Nejlepší prezentace budou zveřejněny na stránkách školního zpravodaje. Účastí v soutěži souhlasíte se zveřejněním názvu školy a jména soutěžícího žáka, pokud bude jeho snímek mezi oceněnými. 

A ceny pro vítěze?
Autoři oceněných prezentací získají Česko-anglický mluvník ve formátu e-booku nebo Česko-anglický anglicko-český slovník pro mobilní zařízení a další hodnotné ceny. Celá škola pak získá licenci elektronického anglického praktického slovníku Lingea Lexicon 5! V rámci této licence může škola slovník používat na všech počítačích ve školní síti!

Těšíme se na zajímavé příspěvky!

Lingea s.r.o.
Vackova 9
612 00 Brno
www.lingea.cz 
slovniky.lingea.cz
www.nechybujte.cz