Online slovníky, na které se můžete spolehnout

Navštivte stránky slovniky.lingea.cz a vyzkoušejte si nejnovější verze slovníků pro 30 jazyků. Obsahují aktuální slovní zásobu a snadno se ovládají, slovníky jsou "klikací". Pro světové jazyky máte zdarma k dispozici také vzorovou výslovnost, přehledy gramatik a základní konverzační fráze. Najdete tu jazyky světové i ty u nás méně používané. Nově jsou k dispozici ještě obsáhlejší nebo odborné slovníky (technický, ekonomický, slang) a originální mluvníky, a to jako placené verze.

      nabídka slovníků pro angličtinu  

Základní slovníky a gramatika

U hlavních jazyků jsou k dispozici slovníky v rozsahu přes 70 000 hesel. Můžete si přehrát výslovnost namluvenou rodilým mluvčím, vyhledat běžné konverzační fráze z řady oblastí nebo si zopakovat gramatiku. Šikovnou pomůckou při studiu jazyka jsou také odkazy na synonyma, antonyma či na slova se stejným slovním základem, ale jinou předponou či příponou. Ve výuce využijete také přes 100 tematických okruhů (rodina, škola, zvířata, počasí, sport, kultura…).

Potřebujete zjistit, jak se tvoří množné číslo, minulý čas nebo trpný rod? Vyzkoušejte tabulky tvarosloví. Stačí kliknout na ikonku klíče a zobrazí se kompletní časování či skloňování vybraného výrazu.  Opětným kliknutím na trojúhelník je skryjete. Jednoduché a praktické, že? Tyto tabulky najdete ve slovníku anglickém, německém, ruském, francouzském, španělském, portugalském a italském.

Stránky se přizpůsobují různým velikostem displeje, můžete je tedy komfortně využívat i na mobilních zařízeních. Nemusíte se nikde registrovat ani nic instalovat na svůj počítač. Stačí být online a můžete překládat.

     nabídka slovníků pro angličtinu

Obsáhlejší a odborné slovníky, podrobná gramatika a konverzace

Pro náročnější uživatele jsme připravili rozsáhlejší sady slovníků. Poprvé jsou na internetu k dispozici velké slovníky (v rozsahu přes 100 000 hesel) i největší současné slovníky z řady Platinum (přes 200 000 hesel).  Oborově zaměřené slovníky disponují současnou slovní zásobou, najdete v nich výrazy a zejména slovní spojení, které se v daných oborech skutečně používají. V balíčku jsou slovníky ekonomické, technické, lékařské a zemědělské. Bonusem navíc jsou podrobné gramatiky, konverzace, mluvníky a slovníky slangu.

Jedná se o placenou službu, využívat ji můžete po dobu 2 nebo 12 měsíců, a to jako registrovaný uživatel. Balíčky jsou odstupňované podle pokročilosti uživatelů, ale vybrat si můžete kterýkoliv z nich. K dispozici jsou tyto sady:

Sada „Study" pro mírně pokročilé
Pokrývá slovní zásobu maturanta. Kromě běžných výrazů a komunikačních obratů si procvičíte tematickou slovní zásobu, rozšíříte konverzační okruhy a zopakujete gramatiku. Například balíček pro angličtinu obsahuje slovník, mluvník, gramatiku, konverzaci a slovník slangu

Sada „Profi" pro středně pokročilé
Ve velkém slovníku najdete téměř vše, co vám každodenní praxe může přinést. S pomocí odborných slovníků porozumíte terminologii a frázím z oblasti ekonomie i techniky a přeložíte je správně.

Sada „Platinum" pro profesionály v jazyce
Největší současné slovníky jsou oporou při práci s texty všeho druhu. Odborné slovníky pomohou při překládání slov a slovních spojení z oblasti vědy a techniky, ekonomie i medicíny.

Webová stránka slovníků vypadá stejně jako v základní verzi, navíc ale budete mít po přihlášení k dispozici další ikony, představující dokoupené slovníky.

Budeme rádi, když si stránky slovniky.lingea.cz vyzkoušíte. Uvítáme také vaše reakce.
Pište na skoly@lingea.cz. Děkujeme.

 

Lingea s.r.o.
Vackova 9, 612 00 Brno
www.lingea.cz
slovniky.lingea.cz