Pojedete v létě k moři?

Slunná pobřeží Chorvatska a Itálie patří dlouhodobě k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím. Chystáte se i vy letos zamířit na nejbližší pláže? Chcete co nejvíc prozkoumat okolí své cílové destinace nebo zažít něco nového? A neztratit se v překladu? Pak si nezapomeňte přibalit pomocníky, kteří inspirují a poradí. Třeba to, kde se zastavit cestou, co si vybrat k obědu nebo jak chutná zmrzlina kikiriki…

Stáhněte si zdarma přehled kulinářských specialit Itálie, Chorvatska, Slovinska, Rakouska a Německa.

Pokud vaše plány na léto ještě postrádají jasné kontury, zkuste se inspirovat u našich průvodců. Myslíme na milovníky pohodových plážových dovolených a vodních sportů, ale svoje si tu najdou i aktivní turisté, motoristé, milovníci památek, adrenalinu, dobrého jídla, nakupování nebo rodiny s dětmi. S konverzací v kufru budete zase připraveni na všechny alternativy, které na cestách mohou nastat.

 

Chorvatsko  Chorvatsko  Černá Hora  Slovinsko  chorvatská konverzace  slovinská konverzace

Chorvatsko
Země nenabízí jen moře a pláže. Neméně působivé jsou horské masívy a národní parky s řadou jezer a říček nebo malebná městečka ve vnitrozemí Istrie. Toužíte-li po klidnější dovolené, vydejte se na některý z ostrovů a ne uprostřed hlavní sezóny. Doporučujeme vyrazit hned na začátku prázdnin, koncem července jsou kapacity zpravidla plné až přeplněné a vůbec nejživěji je tu počátkem srpna. V Chorvatsku se bez problémů domluvíte, ale základy chorvatské konverzace se mohou hodit při nečekaných situacích.

Černá Hora
Cesta na jih Jadranu je docela dlouhá, ale můžete si ji vychutnat. Odměnou vám bude pohodová dovolená na pobřeží posetém množstvím zachovalých historických městeček, romantických pláží a kulinářských specialit. Vyznavačům aktivní dovolené doporučujeme výpravu do hornatého vnitrozemí. Zpestřením pobytu může bát výlet do sousední Albánie. Čas zde běží trochu pomaleji, střediska ještě nejsou turisticky vyladěná a na silnicích najdete slabší místa - ale všechno se velmi rychle zlepšuje. Dost možná, že si tuto zemi také oblíbíte.

Slovinsko
Většina turistů mířících na Jadran vnímá Slovinsko jen jako tranzitní zemi, což je trochu škoda. Najděte si někdy chvilku a zastavte se zde. Slovinsko je neuvěřitelně rozmanité, ráj pro milovníky pěší turistiky a adrenalinových sportů. Kamkoli zamíříte, všude můžete očekávat perfektně zařízená rekreační zařízení. Hlavními taháky jsou Julské Alpy, řeka Soča a jezero Bled. Ve Slovinku skoro každý mluví plynně anglicky, pár slov ve slovinštině se ale může hodit – třeba při seznamování…

Itálie 

Benátky Florencie Benátky Florencie italská jezera a Verona Toskánsko Milán Řím

Řím Sicílie  Sicílie Sardinie Zažijte Řím průvodce italská konverzace italský slovník


Kromě pohodové relaxace na pláži a vodních radovánek si můžete užít cestu zpátky do minulosti, antické památky jsou zde doslova na každém kroku. Nechybí krásně zachovalá středověká městečka, renesanční skvosty a slovutné galerie. Sportovci i adrenalinoví nadšenci si v Itálii také užijí svoje. Milovníkům módy a dobrého jídla netřeba nic dalšího dodávat, vy ostatní – vyzkoušejte, ochutnejte a uvidíte. Italština není složitá, pokud jí ale nevládnete, přibalte si na cestu pár užitečných frází. Na severu se sice obstojně domluvíte anglicky i německy, na jihu a na ostrovech už na to tak nespoléhejte :)

Krásné a vydařené léto přeje

LINGEA