Darujeme české Vánoce

Všechno je letos jinak a jiný bude také adventní čas. Sice rozsvícený, ale bez vánočních trhů, společného zpěvu a vůně svařáku na náměstích. Sice plný radosti dětí i dospělých, současně ale posmutnělý v očích nemocných, osamělých seniorů, uzavřených krámků i všech, kdo přišli o jistoty. Věříme, že advent přinese také naději a světlo do lidských srdcí. Zkusme jej vzít jako příležitost oprášit staré zvyky a podpořit se navzájem. Kupte letos nějaký dárek od českého výrobce. Váš dárek udělá radost a zároveň i pomůže. Připojte se k projektu Darujeme české Vánoce

Projekt pomáhám kvalitním českým tvůrcům být vidět v online světě. A to i v dobách ekonomické či pandemické krize. Vznikl díky nadšení dvou kamarádek, tvůrkyň @tulackuvsvet a @vesnickedobroty. Jejich motivací bylo pomoci zavřeným provozovnám a českým výrobcům. Chtěly, aby lidi přemýšleli, u koho své peníze letos utratí, a tímhle projektem jim ukazují, jaké skvělé věci u nás vznikají. Projekt spustil lavinu pomoci, je vidět, že na to lidé slyší. S českými dárky totiž uděláte radost trojnásobnou. Sobě, že jste pomohli, obdarovanému i tomu, kdo zboží vyrobil.   

Darujeme-ceske-vanoce-900x450.jpg (72 KB)

Projekt se nejprve prezentoval jako skupina na facebooku a rychle získal první příznivce. Napsali o něm například ve Forbesu, v České spořitelně zase natočili video. Poté vznikly webové stránky www.darujemeceskevanoce.cz s katalogem a blogem tvůrců. Projekt najdete také na pinterestu, instagramu nebo youtube kanále. Od 16.11.2020 funguje adventní kalendář, kde najdete každý den jiné zvýhodněné nabídky a dárky.