Doporučený slovník k maturitě z angličtiny

anglický slovník k maturitě

Rádi představujeme nové vydání praktického slovníku, v pořadí už 5. Tato kniha vyšla v roce 2019, oproti předchozímu vydání obsahuje 1 000 nových hesel a 2 000 překladů. Slovní zásoba zachycuje současný psaný a mluvený jazyk včetně odborné terminologie a zkratek. Z nově doplněných hesel uveďme na straně anglické například AFAIK, CCTV, EMT, EOD, GDPR, GTG, IMHO, K9, ROFL, RTS, clickbait, beanie, chinoiserie, cryptocurrency, CT scanner, daresay, detangle, go-bag, hardscape, hookah, juvy, laggy, moobs, no-fuss, passcode, racerback, ransomware, shapers, stint, tizzy, widowmaker, workup... Na české straně slovníku potom např. ajťák, azylový, blogovat, docházkový, fotopast, fotosoutěž, kryptoměna, mileniál, množírna, proklik, psík, selfíčko, stránkování, tlačítkový, větruodolný, webinář...

Hesla jsou členěná podle významů, doplněna poznámkami a příklady a přehledně graficky upravena tak, abyste mohli co nejrychleji nejen najít správný překlad, ale také jej správně použít v daném kontextu. Maturanti a pokročilejší uživatelé angličtiny až do úrovně C1 v tomto slovníku najdou vše, co mohou při překládání v rámci zkoušky nebo výuky potřebovat. Prohlédněte si ukázkové stránky!

Slovník neobsahuje žádné další přílohy kromě seznamu nepravidelných sloves (např. základní charakteristiky vybraných typů textů, vhodné fráze, vhodná oslovení nebo zakončení dopisů, gramatiku apod.). Je proto povolenou pomůckou při skládání maturitní zkoušky z angličtiny.

Správné používání jakéhokoli knižního slovníku chce ovšem určitý cvik, aby žáci u maturitní zkoušky zbytečně neztráceli čas. Je dobré se zorientovat ve značkách, které se ve slovníku používají, dále pak v řazení významů, upřesňujících poznámkách a příkladových větách. Slovo má často více překladů a je třeba umět vybrat ten správný pro použití v dané větě. Velmi častou chybou v minulých letech bylo například slovo brigáda a jeho překlad do angličtiny (anglické brigade znamená vojenský útvar). Proto všem uživatelům, kteří nemají praxi v práci se slovníkem, doporučujeme včasné seznámení s knihou, kterou si maturitě vybrali nebo kterou jim poskytne škola.