On-line podpora výuky češtiny

hlavicka_nechybujte_cz.png (88 KB)

Portál nechybujte.cz je tím správným místem, kde najdete vše o češtině. Poradí každému s problematickým jevy pravopisu, s významem cizích slov, výběrem synonym, vysvětlí gramatiku, pomůže s formulací vět nebo opraví jakýkoliv vložený text. A to není všechno...

Na nechybujte.cz najdete:

Slovník současné češtiny – výkladový slovník s rozsahem 70 000 hesel
je nezbytnou pomůckou pro správné porozumění psanému i mluvenému textu. Ovládání je velmi jednoduché, všechny části zobrazeného hesla jsou „klikací“. Slovník je díky použití barev velmi přehledný, množství příkladů a frází usnadňuje pochopení významu. Určitě oceníte i gramatické informace, zejména interaktivní tabulky skloňování a časování. Pro výuku jsou užitečné také další funkce: zobrazení synonym, antonym, odvozených slov, tematických okruhů nebo výskytu slova v příkladech jiných hesel. Pro pochopení fungování českého jazyka využijete opravdu výjimečné „rozšířené hledání“ (podle části slova, kmene, přípon, předpon nebo podle oboru či stylu...).

slovník současné češtiny slovník synonym pravidla pravopisu

výkladový slovník

Výborný jazykový pomocník pro rozšiřování slovní zásoby a porozumění textu. Nabízí popis významů slov a jejich kontextové užití.

 slovník synonym

Zde najdete mnoho významově podobných i zcela protikladných slov. Pomůže vám vyjadřovat se košatěji a zcela přesně.

pravidla pravopisu

Obsahují výkladovou a slovníkovou část, stejně jako pravidla knižní. Odpověď na svůj dotaz zde ale zjistíte mnohem rychleji

gramatika češtiny nástroje témata

 gramatika

Přehledné kapitoly, hodně příkladů ze současného jazyka, snadné hledání. Žáci zde najdou vysvětlení jevů, které si často pletou nebo je chybně používají.

nástroje

Webový korektor na jedno kliknutí odhalí pravopisné chyby v celém textu! Umí doplnit i chybějící háčky a čárky. Věty si můžete nechat také přečíst. Zkuste to, může to být zábava!

témata

Okruhy ve slovníku češtiny využijete pro rozšiřování tematické slovní zásoby zejména u žáků na ZŠ. Přehled všech okruhů.


Stránky nechybujte.cz jsou určeny všem.
Ovládání je maximálně jednoduché, a tak si zde odpovědi najdou i děti na 1. stupni ZŠ. Nejen pro ně jsme ve výkladovém slovníku doplnili desítky obrázků. Žáci připravující se ke zkouškám zase ocení podrobná pravidla pravopisu a gramatiku. Všem občas přijde vhod vysvětlení neznámých slov, ať už se jedná o slova málo používaná, cizí, nebo odborné výrazy. Stránky pomůžou vylepšit jazykový styl a vyjadřovat se bezchybně a přesně. Doporučují MŠMT, RVP, NIDV, JTP a další.

Chcete se na něco zeptat? Napište nám na skoly@lingea.cz nebo zavolejte na tel.: 541 233 160, rádi Vám poradíme. Ať se Vám výuka na dálku i nadále daří!