On-line nástroje pro bezchybné texty

hlavicka_nechybujte_nastroje.png (94 KB)

Píšete hodnocení, zprávy, organizujete školní akce, tvoříte vlastní metodické materiály nebo koordinujte výuku? Podáváte projektové žádosti, zajišťujete úřední agendu nebo přispíváte na školní stránky? Vyučujete český jazyk nebo občas suplujete? Všichni jistě oceníte nástroje Lingea, které vám pomohou se všemi typy textů. Jednoduše, rychle a zdarma. Větší komfort pro práci s češtinou jinde nenajdete.

Co všechno umí nástroje Lingea?

Korektor – kontrola pravopisu
Stačí vložit text a stisknout tlačítko. Vše se děje automaticky. Náš korektor na jedno kliknutí odhalí pravopisné chyby v celém textu! Nesprávná slova označí, kliknutím pravého tlačítka myši potom zobrazí všechny možnosti, jak lze chybu opravit. A to není zdaleka vše. Pokud kliknete na kterékoliv slovo v okně, jeho základní tvar je ihned vyhledán v pravopisném slovníku, slovníku synonym i ve výkladovém slovníku. Vyzkoušejte zde.

Oháčkočárkovač – doplnění diakritiky
Tento pomocník umí doplnit chybějící háčky a čárky ve slovech. Hodit se bude zejména v situacích, kdy potřebujete upravit text, který jste dostali zcela bez diakritiky. Ruční doplňování háčků a čárek by bylo velice zdlouhavé a podobnou funkci například Word nenabízí. Zde stačí kliknout na jedno tlačítko a vše je hotovo. Projdete pouze označená nejednoznačná slova. Vyzkoušejte zde.

Předčítač – přečtení textu
Napsaný text si můžete nechat také přečíst, stačí kliknout dole v okně na tlačítko se sluchátky. Díky možnostem pokročilé hlasové syntézy si aplikace poradí opravdu s jakýmkoliv textem. Nevěříte? Vyzkoušejte! Nebo pošlete odkaz dětem a uvidíte, jak je tato funkce zaujme! Vyzkoušejte zde.

Všechny tyto nástroje na nechybujte.cz jsou zdarma!

Chcete se na něco zeptat? Napište nám na skoly@lingea.cz nebo zavolejte na tel.: 541 233 160, rádi Vám poradíme. Ať se Vám výuka i přes náročné podmínky nadále daří!