On-line slovníky a další materiály zdarma

hlavicka_slovniky_cz.png (95 KB)

Po portálu vyuka.lingea.cz vám přinášíme další on-line nástroje pro výuku cizích jazyků. Zpřístupnili jsme zdarma licence STUDY dostupné na stránkách slovniky.lingea.cz. Najdete zde slovníky a další materiály vhodné pro začátečníky i pokročilejší žáky, určitě je ocení maturanti. Vše můžete používat až do odvolání zdarma a bez jakýchkoliv závazků.

Pokračujte s výukou cizích jazyků na dálku!


Jak získat přístup k licenci STUDY zdarma?

Je to jednoduché. Stačí si na stránkách slovniky.lingea.cz vybrat jazyk. Všechny součásti balíčku STUDY máte ihned k dispozici. Najdete zde nejen podrobné slovníky, ale také rozsáhlé gramatiky, konverzace, mluvníky a slovníky slangu. To vše pro jazyky: angličtina, němčina, ruština, francouzština, španělština a italština.

pocitac-mobil-slovniky-lingea-offline-online.jpg (785 KB)


Co všechno obsahuje licence STUDY zdarma?
Základní částí je praktický oboustranný slovník s rozsahem cca 70 000 hesel. Ovládání je velmi jednoduché, všechny části zobrazeného hesla jsou „klikací“. Slovník je maximálně přehledný, množství příkladů a frází usnadňuje nalezení správného překladu. Určitě oceníte namluvenou výslovnost i gramatické informace, zejména interaktivní tabulky skloňování a časování. Pro výuku jsou užitečné i další funkce: zobrazení synonym, antonym, odvozených slov, tematických okruhů nebo výskytu slova ve frázích jiných hesel. Pro pochopení fungování jazyka využijete opravdu výjimečné  „rozšířené hledání“ (podle části slova, kmene, přípon, předpon nebo podle oboru či stylu...).

Dále máte na stránkách zdarma k dispozici tyto materiály:
Mluvník:
Slovník vět členěný podle klíčových slov nabízí běžné obraty pro každodenní komunikaci. Zkuste například slovo „hlava“.

Užití slov:
Tento slovník upozorňuje na zajímavosti, výjimky a slova, která se v cizím jazyce žákům často pletou nebo je ve větách chybně používají.

Slang:
Běžně užívaný hovorový jazyk a slang mladých, se kterým se setkáte při pobytu v zahraničí, ve filmech nebo na internetu.

Gramatika:
Srozumitelně a čtivě podané kapitoly mluvnice doplňují tabulky a příklady. Najdete zde věty, které se v současnosti skutečně používají.

Konverzace:
Klasické konverzační okruhy a slovní zásoba pro desítky situací (pozdravy, žádosti, čas, stravování, počasí, sporty, bydlení, rodina…)

Témata, procvičování slovíček:
Funkci učení slovíček lze využívat v češtině i v cizím jazyce, testy obsahují vyhodnocení úspěšnosti. Přehled všech okruhů


Jak využívat jednotlivé části licence STUDY zdarma?
Na stránce slovniky.lingea.cz si vyberte jazyk a můžete hned začít studovat. Překlad slova se automaticky vyhledává v obou jazykových směrech slovníku, v mluvníku, ve slovníku užití slov a ve slovníku slangu. Výsledky najdete u příslušných ikonek ve sloupci pod zadávacím políčkem. Tabulky skloňování a časování cizích slov zobrazíte kliknutím na zelený trojúhelník za heslovým slovem. Ostatní materiály (gramatiku, konverzaci, témata a procvičování slovíček) si zobrazíte v horním rozbalovacím menu.

slovniky.lingea.cz-free-study.jpg (201 KB)

Chcete se na něco zeptat? Napište nám na skoly@lingea.cz nebo zavolejte na tel.: 541 233 160, rádi Vám poradíme. Ať se Vám výuka i přes náročné podmínky nadále daří!