Jak se liší Češi od Číňanů?

Minimálně jeden rozdíl je viditelný hned... Ale vezměme to popořádku: Znáte naše publikace věnované zážitkovému poznávání národů napříč světem? Loni vyšly první tituly řady Jací jsou? přibližující 11 národů Evropy i zámoří, nyní přinášíme další publikace. V červnu se na pultech knihkupectví odhalí Češi, Číňané, Dánové, Irové, Kanaďané, Němci a Španělé. Samozřejmě jen obrazně :) Odhalení skutečně bude jen na stránkách našich knih. Ale zaručeně se s nimi pobavíte.

jací jsou? průvodce povahou národů

Mezi sedmero novinkami asi nejvíce zaujmou Češi. Všichni přece víme, jací jsme. Ale máte odvahu zjistit, jak nás vidí svět? Máme opravdu nejlepší kuchyni, nejlepší pivo, nejhezčí děvčata a nejlepší sportovce? Dále se dozvíte, proč se Dánové rádi baví a jsou pyšní na svůj životní styl, vlajku a toleranci, proč jsou Němci hrdí na svou výkonnost, organizaci i preciznost, z čeho čerpají Irové svůj optimismus nebo proč jsou tak skvělí vypravěči a spisovatelé. Pochopíte, proč je pro Španěly čas ve své podstatě podružný a proč nedají dopustit na svoje siesty a fiesty. Ze zámořských národů přiblížíme Kanaďany. Zjistíte, co je sbližuje, proč milují hokej a jak si užívají letních sportů i na sněhu. A konečně Číňané, mistři zarputilosti. Pochopíte, proč si nadevše cení vzdělání, rodiny, proč za každou cenu drží svoji tvář a jak to mají s domácími mazlíčky. Kdo z nich je vám nejbližší?

Nahlédněte s námi do hlubin duší jednotlivých národů. Zjistíte, jak místní lidé žijí, čemu věří a co je pro ně důležité. Dozvíte se podrobnosti o každodenním životě a zvyklostech, abyste je lépe pochopili a snadněji s nimi navázali kontakt. To vše čtivě a zábavnou formou. Ideální čtení na letní volné dny, na chatu, do vlaku nebo k vodě. A také šikovný tip na originání dárek.